Özel Yeni İklim Hastanesi 1992 yılında farklı bir isimle kurulmuş ve bazı nedenlerle 1999 yılında el değiştirerek Özel Yeni Umut Hastanesi olarak faaliyetine devam etmişti. Ancak bazı hukku nedenlerden dolayı hastanemizin ismi 2010 yılında Yeni İklim hastanesi olarak değiştirilmiş ve bu isimle faaliyetlerine devam etmektedir. Hastanemiz İstanbul’un Bağcılar İlçe merkezinde (Meydanda) olup tüm resmi dairelere ve yürüyüş yoluna yakın bir konumdadır.

Hastanemiz Üst Düzey Yönetim, Yönetim Kurulu Başkanımız Op.Dr. Ali AKSU başkanlığında, Kalite hizmet hedeflerine uygun olarak, donanımlı ve modern bir altyapı oluşturmak amacı ile çalışmalarını hızla sürdürmektedir.Başarılı olmak ve hedeflere ulaşmak tüm hastanemiz çalışanlarının ana hedefidir.

Hastanemiz 7/24 saat esasına göre kesintisiz hizmet vermektedir.Aynı şekilde 7/24 saat esasına göre laboratuar ve radyoloji hizmetlerini de kesintisiz vermektedir.Özel Yeni İklim Hastanesi 34 adet doktor,27 adet hemşire ve toplam 156 adet eğitilmiş çalışanı ile faaliyet göstermektedir.